FFU-SEMINAR 2018

Neste års FFU-seminar blir holdt torsdag 25. januar 2018 på Clarion Hotel Air, Sola

Presentasjoner fra foredragene som ble holdt på FFU-seminaret 2017:

Statoil Cap-X solutions
Kjell Einar Ellingsen, Statoil ASA


Draugen Subsea Boosting
Jan-Olav Hallset, AS Norske Shell


Design-build-Qualifications and First Use of a New Remote Tie-in tool for Bolted Flanges in Six Months
Kjell Edvard Apeland, Statoil ASA


Remote Piloting – Conneceting what`s needed with what`s next
Arne Iversen, Oceaneering AS, Bernt Fagerhol, Telenor Maritime, Trond Eriksen, Statoil ASA


Lofoten – Vesterålen observatoriet – et skritt til fartøyuavhengighet i marine overvåkning?
Olav Rune Godøy


Hva kan forskningsrådet bidra med?
Anders J. Steensen, Norges Forskingsråd


 

Påmelding seminar Bestilling utstillerplass

Navn Firma
Nils Steinsund Innova AS
Celso Nator Pure Rendering AS
Marius Brataas Uis Subsea
Jørgen Bjelland Uis Subsea
Bjørn Tore Lien Envirent AS
Marianne Kirkeby Student
Sten Magne Eng Jakobsen Ocean Installer
Rune Hansen Oceaneering
Eirik Mehus Envirex Group
Bjarte Nedrehagen University College of South East Norway
Geir Støle Scanmudring AS
John Harald Schjelderup Jupa AS
Endre Birkeland Jupa AS
Kjetil Njærheim Envirex AS
Janne Scheie Eilertsen Blue Logic AS
Johannes Moi privat person
Fredrik Rakvåg Axess AS
Sigbjørn Ullestad MobiDeck AS
John Sverre Gundersen MobiDeck AS
Bjarte Hansen Deckplanner AS
Terje Ollestad Innova AS
Alf-Kristian Aadland Innova AS
Odd Gustav Kvalvåg Deep C Solutions As
Audun Knudsen Norwegian Tunnel Inspection AS
Knut Ståle Storesund Kystdesign AS
Håkon Ivarson SH Group Norway AS
Erik Bråten UiS
Jostein Alendal Reach Subsea ASA
Inge Grutle Reach Subsea ASA
Geir Olav Gyland WPC
Magnus Kinn Student
Eilef Tjølsen SUBDCO Marine Services AS
Jonas Petter Hovland SUBDCO Marine Services AS
Aksel Fossbakken SH Group Norge
Csaba Moharos BRI Norhull
Arild Nesbjørg BRI Norhull
Knut Ove Steinhovden Blue Logic AS
Bjørn Heine Berntsen Blue Logic AS
Wenche Tjølsen Blue Logic AS
Hermund Njå Blue Logic AS
Asle Næstby Blue Logic AS
Leif Andre Enevoldsen Blue Logic AS
Eirik Kloster Jacobsen Blue Logic AS
Morten Urrang BRI NorHull
Mathias Bruset Universitetet i Stavanger
Kent Lynggaard Vinkel SH Group Norway AS
Kjartan Gismarvik IKM Technology AS
Vidar Laugaland Mechman AS
William Main Subsea 7 Norway AS
Alan Gray Subsea 7 Norway AS
Anders Veungen Berg Subsea 7 Norway AS
Øyvind Voster Allinvent AS
Roy Nilsen Deepocean AS
Kaj-Ove Skartun Statoil ASA
Øyvind Greger Allinvent AS
Morten Odland Deepocean AS
Sven Eivind Torkildsen Innova AS
Rolf Kalvik Statoil ASA
Jan Henry Hansen Statoil ASA
Lars Helgesen Statoil IMR
Eirik Nilsen IKM Technology AS
Vidar Haus Envirex Group
Bjørn Esaiassen Envirex Group
Ments Tore Møller IKM Technology
Keith Robertson LateraL AS
Kjetil Valle Bringaker DeepOcean
stig vågenes Universitetet i Bergen
Helge Hagenes Aker Solutions
Jan Siesjö Saab Seaeye
Arnold Mjånes DeepOcean Management AS
John Inge Karlson DeepOcean Management AS
Helge Gausvik DeepOcean Management AS
Bjarte Langeland Stinger Technology AS
Pål Espen Antonsen IK-Norway AS
Marianne Bryhni Asla Statoil ASA
Trond Eriksen Statoil ASA
Berit Hagland DeepOcean
Knut Sigmund Lende Subsea 7 Norway AS
Sven Andre Aarseth OMNI SA
Jan Vegard Hestnes IKM Subsea AS
Ove Kalvatn Excess Engineering as
Dag Ringen FFU
Maurice Fraser MacArtney Norge AS
Nils Helge Sætre Oceaneering
Nils Fredrik Fjærvik CCB Subsea AS
Morten Urrang BRI NorHull
Knut Fjeld IKM Elektro
Tor Inge Torgersen Oceaneering AS
Morten Karlsen Baker Hughes
kenneth Langerud Nexum Engineering AS
Tore Bernhoff Oceaneering
Bjørn Idar Djuvik Djuvik Maskinering AS
Brandee Tønnessen Halliburton AS
Pål Jåtun Pedersen Statoil ASA
Geir Senland Data Respons
Espen Elvheim FORCE Technology Norway AS
Pål Slotterøy PJ Offshore AS
Glenn Idsø Statoil
Torodd Tennøy Statoil ASA
Jon Erik Kvarsnes Statoil Asa
Arnstein Lid Statoil
Thore Grønvik Subsea 7 Norway AS
Tone Helen Fagerli IKM Subsea
Lars Kristian Asbjørnsen Lars Kristian Asbjørnsen
Andre Thorsen TechnipFMC
Julien Claudel TechnipFMC
Eivind Halvorsen TechnipFMC
Janne Vatne TechnipFMC
Gøran Mikaelsson Oceaneering AS
Mark Bokenfohr WiSub
Olof Nilsson WiSub
Jermund Kleppe Omega Subsea AS
Egil Egeland Oceaneering AS
Therese Elisabet Aarnæs Oceaneering AS
Odd Eivind Staalesen TechnipFMC
Thor Askeland TechnipFMC
Øystein Thomassen TechnipFMC
Tine Troeen TechnipFMC
Tom Skagemo TechnipFMC
Ingrid Angvik TechnipFMC
Simen Thorgersen TechnipFMC
Loic Meignan TechnipFMC
Anders Selvåg TechnipFMC
Kåre Stokkeland Depro AS
Jan Arild Herredsvela Depro AS
Joar Bokn Haaland Subsea 7 Norway AS
Christian Wathne Subsea 7 Norway AS
Margareth Blomvik General Industry Systems AS a Global Eagle Company
Oddvar Gravdal IKM Subsea
Tom-Reidar Gilje Marine Technologies
Olafur Gislason Norwegian Offshore Rental AS
Bjørn Kalland Norwegian Offshore Rental AS
Helge Sverre Eide Blue Logic
Peter Macinnes TechnipFMC
Cato Andersen IKM Subsea
Jostein Reinsnos IKM Technology AS
Arve Iversen Oceaneering AS
Kristian Stadsøy Grjotheim Aker Solutions
Roald Sirevaag Statoil
Monica Bjørkmann Subsea 7 Norge
Odd Strømsnes TechnipFMC
Kyle MacInnis Welaptega Marine
Anthony Hall Welaptega Marine
Tor Alme Saga Subsea
Tor Einar Kolstadløkken OMV
Kathleen Tveit Statoil
Arnfinn Nergaard Universitetet i Stavanger
Simon Bruset Centrica E&P
Trond Bjørshol A/S Norske Shell
Jørn Bolstad Nexum Engineering AS
Vidar Lotveit IKM Elektro AS
Erik Sæstad Oceaneering AS
Frode Reve Hyco AS
Peter Erkers Saab Dynamics AB
Arvid Horn Deepocean AS
Bjørn Berntsen XOcean AS
Erik Hoveland Scanmudring AS
Ørjan Røvik-Larsen Oceaneering AS
Jørgen Olsen Subsea 7
Ståle Brattebø IKM Technology AS
Hågen Ligård TechnipFMC
Lars Johansen OMNI SA
Svein Rune Ellingsen Aker Solutions AS
Tim Overfield C-Kore Systems Ltd
Siv H Brand MacArtney Norge AS
Kenneth Hauge MacArtney Norge AS
Tor Gunnar Alvestad MacArtney Norge AS
Mats Ekström MacArtney Norge AS
Torstein Fuglestad Subsea7 Norway AS
Hallgeir Foss Alsvik TDW Offshore Services AS
Jan Kåre Bredal EnergyX AS
Øyvind Flatebø Baker Hughes, a GE Company
Einar Tollaksvik Saga Subsea
Øyvind Lunde Omega Subsea AS
Oddbjørn Flisnes RTS AS
Kristian Obrestad Statoil
Ambrozie Pura Pure Rendering AS
Helge Knutsen RTS AS
Bjørn Serck-Hanssen Subsea 7 Norway AS
James Jamieson Subsea 7 Norway AS
Terje Clausen Subsea 7 Norway AS
Tor Eivind Selvik Subsea 7 Norway AS
Kjell Osland Subsea 7 Norway AS
Stig Hjorth Subsea 7 Norway AS
Anette Omre Subsea 7 Norway AS
Bernt Ståle Hollund Subsea 7 Norway AS
Sonja Hestenes Subsea 7 Norway AS
Arthur Jan B. Pettersen Subsea 7 Norway AS
Roar Riseth BRI Offshore AS
Kristin Frydnes Ek DeepOcean
Ståle Mæland Island Offshore Subsea as
Eirik Haugland BSA Offshore AS
Vidar Strømsnes BSA Offshore AS
Jan Richard Finne BSA Offshore AS
Asmund Sætre AXTech
Espen Sørbø Hendrik Veder Group Norway AS
Tore Opsal Hendrik Veder Group Norway AS
Todd Beadle TDW Offshore Services A/S
Anne Mørch Rott Regnskap & Rådgivning AS
Knut A. Nilsen Innova
Marius Milch Subsea 7
Andreas Holst-Jæger Hytorc Norge AS
Anders Rydberg Hytorc Norge AS
Eirik Joa General Industry Systems AS a Global Eagle company
Regina Hermelin TechnipFMC